W 2010 roku sprzedaż gazu może być wyższa niż w 2009 roku


Brytyjski rząd zamierza rozdawać darmowe laptopy uczniom z ubogich rodzin w całej Anglii.

\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\" Skandale pedofilskie mocno wstrząsnęły ostatnimi czasy kościołem katolickim. Brytyjski \\\\\\\\\\\\\\\"Sunday Times\\\\\\\\\\\\\\\" pisze w tym kontekście o \\\\\\\\\\\\\\\"winach\\\\\\\\\\\\\\\" Jana Pawła II. Zdaniem gazety, papież-Polak \\\\\\\\\\\\\\\"zlekceważył nadużycie wobec dwóch tys. chłopców\\\\\\\\\\\\\\\". Artykuł opisuje dziennik \\\\\\\\\\\\\\\"Polska The Times\\\\\\\\\\\\\\\". Założone przez pracowników kopalni "Silesia" w Czechowicach-Dziedzicach Przedsiębiorstwo Górnicze Silesia (PGS), które wraz z inwestorem z branży energetycznej złożyło ofertę kupna tej kopalni od Kompanii Węglowej, negocjuje szczegóły porozumienia w tej sprawie. Wciąż nie ma jednak pewności, czy do transakcji dojdzie. Na 25 maja planuje debiut na giełdzie spółka Kulczyk Oil Ventures, która chce zyskać od inwestorów 756 mln zł na poszukiwanie złóż ropy i gazu w Brunei, Syrii i na Ukrainie.Jak podaje Polska Dziennik Zachodni, w lutym w Wodzisławiu Śląskim przy ulicy Olszyny rozpoczną się wiercenia otworów, którymi będzie wydobywany metan. Jeszcze w sierpniu Bank Gospodarstwa Krajowego podpisze z bankami komercyjnymi pierwsze umowy, dzięki którym przedsiębiorcy będą mogli korzystać z uproszczonego trybu poręczeń kredytów - dowiaduje się Gazeta Jak poinformowała „Gazeta Wyborcza”, zgodnie z sobotnimi zapowiedziami Naftohazu, Gazprom zrezygnuje z karania Ukrainy za odbiór mniejszych od wcześniej zamówionych ilości gazu i zgodzi się na ograniczenie importu paliwa w 2010 r.

Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Aleksander Szczygło zwrócił się do ministra spraw wewnętrznych i administracji Jerzego Millera z prośbą o udzielenie informacji dotyczącej oceny skutków braku dostaw prądu oraz działań zmierzających do usunięcia awarii, głównie w województwach małopolskim i śląskim

Prawo i Sprawiedliwość sprzeciwia się dalszej prywatyzacji spółek energetycznych i żąda oddania transportu autobusowego w ręce samorządów. Rząd ripostuje: oddaliśmy im dziesięć razy więcej PKS-ów niż wasza ekipa Elektrownie atomowe będą najbardziej opłacalne spośród wszystkich elektrowni, które będą budowane po 2010 r. - uważa członek Bundestagu i rzecznik ds. energii niemieckiej grupy parlamentarnej CDU Joachim Pfeiffer.

W grudniu produkcja przemysłowa zwiększyła się o 7,4 proc. Wyniki nie przebiły danych z listopada i zawiodły rozbudzone apetyty analityków 23 zł - na tyle ustalono cenę emisyjną akcji Polskiej Grupy Energetycznej dla inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych. Inwestorom indywidualnym spółka zaoferowała 15 proc. - podała PGE w komunikacie. Wstępnie zakładano, że będzie to 10 proc. Plan konsolidacji finansów publicznych, który ma nie dopuścić do przekroczenia progu 55 proc. długu w relacji do PKB, zostanie opublikowany w ciągu 10-15 dni - powiedział wiceminister finansów Dominik Radziwiłł.Proces starzenia się pozostawia na naszym ciele wyraźne ślady. Widząc to tracimy pewność siebie. W naszych głowach pojawia się myśl o chirurgii plastycznej. Warto wtedy rozważyć alternatywne rozwiązanie. W ślad za Rosją Ukraina również chce zawrzeć z Unią Europejską porozumienie o utworzeniu systemu wczesnego ostrzegania przed zakłóceniami w dostawach energii - poinformował we wtorek w Brukseli minister spraw zagranicznych Ukrainy Petro Poroszenko. – Chcemy nawiązać z Chinami silne i długotrwałe relacje handlowe. Jesteśmy wiarygodnym partnerem gospodarczym i jedynym krajem w Unii Europejskiej, który zanotował w 2009 r. wzrost PKB – powiedział wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak podczas spotkania z chińskim wiceministrem spraw zagranicznych Zhangiem Zhijunem. Rozmowy odbyły się 2 lutego br. w Ministerstwie Gospodarki.

Japonia ratuje finanse, by uniknąć losu Grecji


Nowy premier Japonii Naoto Kan ostrzegł w piątek, że jego kraj może stanąć w obliczu kryzysu, w jakim znajduje się Grecja, jeśli pilnie nie upora się z rosnącym długiem publicznym.

Irański rząd zamyka największy dziennik ekonomiczny w kraju


Irańska rządowa organizacja zajmująca się kontrolą prasy codziennej odebrała w poniedziałek licencję ekonomicznemu dziennikowi Sarmayeh - informuje agencja ISNA. Powodem były powtarzające się oskarżenia gazety pod adresem prezydenta Iranu Mahmuda Ahmadineżada.

Norma energetyczna Energy Star traci na znaczeniu


W USA i Unii Europejskiej wszyscy dostawcy sprzętu biurowego dla administracji publicznej muszą oferować sprzęt spełniający wyśrubowane normy energetyczne, o czym świadczyć ma m.in. certyfikat Energy Star. Szkoda tylko, że może go dostać nawet miotełka wsadzona w przenośny grzejniczek

77 mln zł kosztować będzie budowa Parku Naukowo- Technologicznego w Olsztynie


77 mln złotych kosztować będzie budowa Parku Naukowo-Technologicznego w Olsztynie. Unijne dofinansowanie inwestycji z Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej wyniesie 55 mln zł. 22 mln zł to wkład własny gminy.

Obama odnawia umowę o współpracy w energetyce nuklearnej z Rosją


\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"II Puchary Nagle okaże się, że nie masz czasu na nic, co nie dotyczy życia towarzyskiego. Bez względu na sytuację zewsząd pojawią się namowy spotkań, ktoś nieoczekiwanie zacznie z tobą flirtować, ktoś inny obdarzy miłym komplementem. Dzięki temu odprężysz się i nabierzesz sił do walki o realizację prawdziwych marzeń. horoskop.wp.pl

Jeśli jesteś zainteresowany wdrożeniem RODO w swojej firmie oraz przeprowadzeniem szkoleń w tym zakresie, zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy. Przeprowadzamy szkolenia Mielec oraz szkolenia Sandomierz na terenie firmy klienta. Dzięki temu możesz uniknąć kłopotów związanych z wydelegowaniem pracowników swojej firmy. Dzięki temu, że nasze szkolenia Mielec przeprowadzimy w siedzibie twojej firmy, nie będziesz narażony na dodatkowe koszty związane z przeszkoleniem pracownika. Jeśli chcesz przeprowadzić takie szkolenia Sandomierz również możesz umówić się ze specjalistami z naszej firmy. Dodatkowo możemy również przeprowadzić szkolenia Rzeszów oraz szkolenia Stalowa Wola.