"Wynik wyborów na Ukrainie rozczarowuje, ale trzeba go uznać"


Wynik wyborów prezydenckich na Ukrainie należy uznać, choć jest rozczarowujący, bo wygrał je Wiktor Janukowycz, odpowiedzialny pięć lat temu za malwersacje wyborcze - powiedziała szefowa Zielonych w europarlamencie Rebecca Harms.

We Francji po zaszczepieniu ok. 100 tys. osób - pracowników służby zdrowia - przeciwko wirusowi grypy A/H1N1 zanotowano 91 przypadków wystąpienia skutków ubocznych, w tym cztery przypadki poważne - poinformowała w piątek Francuska Agencja Zdrowia i Bezpieczeństwa Produktów Leczniczych (Afssaps). Rząd Grecji zapowiedział, że w ramach walki z kryzysem finansowym zmniejszy deficyt budżetowy z 12,7 procent produktu krajowego brutto w roku ubiegłym do 2,8 proc. PKB w roku 2012 - czego domagają się od Aten Unia Europejska i zagraniczni inwestorzy. Szef niemieckiej dyplomacji Guido Westerwelle (FDP) potwierdził, że nadal sprzeciwia się wejściu przewodniczącej Związku Wypędzonych Eriki Steinbach do władz fundacji "Ucieczka, Wypędzenie, Pojednanie".Amerykański operator telekomunikacyjny, koncern AT&T ogłosił w czwartek, że kończy współpracę sponsorską z najlepszym golfistą świata Tigerem Woodsem. To skutek zawirowań osobistych związanych ze zdradą małżeńską, jakiej dopuścił się najbogatszy sportowiec świata. Rozstawiony z numerem czwartym Szkot Andy Murray pokonał 6:4, 6:7 (4-7), 7:6 (7-3) Hiszpana Fernando Verdasco (nr 7.) w przedostatnim meczu w grupie A kończącego sezon turnieju ATP World Tour Finals w Londynie. O tym, czy awansuje do półfinału zadecyduje wieczorny pojedynek. Austriacki śmiałek Felix Baumgartner zamierza dokonać wyczynu rodem z filmów science-fiction. Chce jako pierwszy człowiek przełamać barierę dźwięku przy pomocy własnego ciała. By tego dokonać w specjalnej kapsule zostanie wyniesiony do stratosfery i skoczy z wysokości 35 tys. metrów.

Przywódcy Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów Stepanowi Banderze w styczniu prezydent Wiktor Juszczenko przyznał tytuł Bohatera Ukrainy. Jego następca Wiktor Janukowycz, który nigdy nie ukrywał niechęci dla reprezentowanej przez Banderę części ukraińskiej historii, zapowiada, że odbierze tytuł zamordowanemu 51 lat temu Ukraińcowi.

Jak poinformowała oficjalna strona Atletico Madryt, stan zdrowia napastnika Jose Antonio Reyesa jest znacznie gorszy, niż przypuszczano. W dreźnieńskim sądzie rozpoczął się proces 28-letniego Alexa W. W lipcu zasztyletował na sali sądowej 31-letnią Egipcjankę Marwę Szerbini. Kobieta była w trzecim miesiącu ciąży. Morderstwo o ksenofobicznym podtekście wywołało falę oburzenia w świecie islamskim.

Były amerykański sekretarz stanu, 86-letni Henry Kissinger, wyszedł ze szpitala w Seulu, gdzie trafił z objawami grypy żołądkowej - poinformował rzecznik szpitala Han Jin-ho. Zarząd Górnika Zabrze jest przekonany, że otrzyma pozwolenie na grę w piłkarskiej ekstraklasie. - Licencji nam nie odmówiono, a posiedzenie komisji licencyjnej zostało jedynie przesunięte - powiedział prezes klubu Łukasz Mazur. Trener reprezentacji Polski Stefan Majewski ogłosił skład na mecz eliminacji piłkarskich mistrzostw świata ze Słowacją, który o godz. 20.30 rozpocznie się na Stadionie Śląskim w Chorzowie.Dla sześciu niemieckich lotnisk, w tym największego we Frankfurcie nad Menem, tymczasowo otwarto w niedzielę po południu przestrzeń powietrzną - poinformował niemiecki urząd bezpieczeństwa lotów. Po kilku godzinach starć z policją zakończyły się demonstracje opozycji zorganizowane w środę w Teheranie w 30. rocznicę zajęcia ambasady USA w tym mieście przez grupę radykalnych studentów islamskich. O dziesięć miejsc awansowała Polska w rankingu wolności prasy organizacji Reporterzy bez Granic. W tym roku zajmuje 37. pozycję. Wyprzedziliśmy nawet Francję.

Prokunin i Timofiejewa zdyskwalifikowani za doping


Dwoje rosyjskich biathlonistów, Andriej Prokunin i Weronika Timofiejewa, zostało zdyskwalifikowanych przez rodzimą federację na dwa lata za stosowanie środków dopingowych. W marcu podczas mistrzostw kraju w ich organizmach wykryto EPO.

Japonia rezygnuje z usunięcia bazy USA z Okinawy


Rząd Japonii zrezygnował z planów przeniesienia amerykańskiej bazy wojskowej z Okinawy. Premier Yukio Hatoyama poinformował o tym dzisiaj, wskazując na potrzebę "solidnych stosunków" z USA, zwłaszcza w obliczu napięcia na Półwyspie Koreańskim.

Hooker mistrzem świata w skoku o tyczce


Steven Hooker został w Berlinie mistrzem świata w skoku o tyczce. Australijczyk, podobnie jak Anita Włodarczyk w rzucie dyskiem, miał zaledwie dwie próby, zmagając się z kontuzją. Pokonał jednak wysokość 5,90 m, co wystarczyło mu do zwycięstwa.

Rajd Szwecji - Loeb najszybszy na odcinku testowym


Francuz Sebastien Loeb był najszybszy na odcinku testowym przed rozpoczynającym się w piątek Rajdem Szwecji, pierwszą w tym roku eliminacją mistrzostw świata. Kierowcy jeździli na 5-kilometrowym odcinku w pobliżu lotniska Hagfors koło Karlstad.

FIFA będzie badać kości zawodników


FIFA nakazała badanie wieku kości piłkarzy, którzy będą uczestniczyć w piłkarskich mistrzostwach świata do lat 17 w Nigerii (24 października - 15 listopada).

wytwórca kalendarzy, zamówienia na kalendarze reklamowe przyjmujemy na co dzień, nasze kalendarze reklamowe sprzedajemy na terenie całej Europy, wewnątrz ofercie kalendarzy mamy kalendarze trójdzielne także kalendarze książkowe. Jakikolwiek przypuszczalnie ułożyć zlecenie na kalandarze do wnętrza naszej firmie. Nasza interes od momentu wielu lat zajmuje się produkcją kalendarzy trójdzielnych. Nasze kalendarze drukujemy na najnowocześniejszych maszynach aż do produkcji kalendarzy reklamowych. Na rzecz stałych klientów, kupujących nasze kalendarze mamy specjalne zniżki. Nakład kalendarzy zapewniamy nagły dodatkowo stale na epoka. Nasze kalendarze trójdzielne są najwyższej jakości. Możemy wyprodukować kalendarze spośród dowolnych nadrukiem wykonanym do wnętrza dowolnej technice fabrykant kalendarzy, zamówienia na kalendarze reklamowe przyjmujemy każdego dnia, nasze kalendarze reklamowe sprzedajemy na terenie całej Europy, w środku ofercie kalendarzy mamy kalendarze trójdzielne dodatkowo kalendarze książkowe. Wszystek przypadkiem zestawić zlecenie na kalandarze do wnętrza naszej firmie. Nasza biznes od momentu wielu

kalendarze reklamowe

lat zajmuje się produkcją kalendarzy trójdzielnych. Nasze kalendarze drukujemy na najnowocześniejszych maszynach aż do produkcji kalendarzy reklamowych. Na rzecz stałych klientów, kupujących nasze kalendarze mamy specjalne zniżki. Nakład kalendarzy zapewniamy nagły oraz wiecznie na okres. Nasze kalendarze trójdzielne są najwyższej jakości. Możemy wyprodukować kalendarze spośród dowolnych nadrukiem wykonanym w środku dowolnej technice