To albański ksiądz wygrał w Superenalotto?


Pochodzący z Albanii ksiądz Claudio wybrał rekordową nagrodę w Superenalotto - spekulują mieszkańcy Bagnone w Toskanii, gdzie padła wygrana. W sobotę tajemniczy zwycięzca zgarnął 147 mln 800 tys. euro.

Byłem w szatniach pięściarzy przegrywających tytuły w ostatnich sekundach, takich, których z walki o tytuł eliminowały kontuzję, ale nic nie zapamiętam bardziej niż słów siedzącego w szatni po walce z Tomaszem Adamkiem, przegranego Andrzeja Gołoty. Wyrażając współczucie powodzianom w krajach Europy Środkowej, PE wezwał w przyjętej w czwartek rezolucji do niezwłocznego uruchomienia Funduszu Solidarności UE, aby pomóc dotkniętym obszarom. Przyjmując rezolucję w sprawie powodzi w krajach Europy Środkowej, szczególnie w Polsce, Republice Czeskiej, na Słowacji i na Węgrzech, Parlament Europejski "oddał hołd pamięci ofiar" oraz złożył kondolencje ich rodzinom. Były zawodnik Manchesteru United, Carlos Tevez, wyznał brytyjskiej prasie, że menedżer "Czerwonych Diabłów" Alex Ferguson na pewno martwi się wzmocnieniami, jakich dokonał Manchester City.Polacy wybrali spokój, bezbarwność, nawet nudę - donosi poniedziałkowy "Berliner Zeitung" w swoim powyborczym komentarzu. Zwycięstwo Kaczyńskiego to blokada dalszej integracji europejskiej, a porażka Komorowskiego byłaby upadkiem Tuska - twierdzi "Sueddeutsche Zeitung". W Exeter w południowo-zachodniej Anglii zmarła 52-letnia Jane H., za której gwałt i pobicie został skazany na karę podwójnego dożywocia Jakub Tomczak, student prawa z Poznania - poinformowała miejscowa policja. Dwóch Rosjan zatrzymała na berlińskim lotnisku Tegel niemiecka policja, zaalarmowana przez kobietę, która słysząc ich rozmowę odniosła wrażenie, że zamierzają porwać samolot lecący do Moskwy.

Panczenista Konrad Niedźwiedzki liczy w rozpoczynających się 12 lutego igrzyskach w Vancouver na rezultat, który zapewni mu miejsce w dziesiątce. Pomóc ma w tym jego mama, która dopingować go będzie z trybun hali Richmond Olympic Oval.

Kandydat polskiego pochodzenia Adam Andrzejewski, startujący w prawyborach gubernatora Illinois, nie uzyskał wystarczającego poparcia i odpadł z wyścigu o najwyższy urząd w tym amerykańskim stanie. Rząd Nepalu chce zorganizować jeszcze w tym miesiącu swoje posiedzenie w obozie bazowym na najwyższej górze świata, Mount Evereście, by zwrócić uwagę na zagrożenie, jakim jest dla Himalajów ocieplanie się klimatu - poinformował w poniedziałek jeden z nepalskich ministrów.

Rafael Benitez ma w tym tygodniu rozpocząć negocjacje z Interem Mediolan w sprawie objęcia funkcji trenera w tym klubie. Wiceprezydent Iraku, sunnita Tarik al-Haszimi, poinformował, że zawetował część ordynacji wyborczej i wezwał do zwiększenia parlamentarnej reprezentacji Irakijczyków mieszkających za granicą do 15 proc. Jeden żołnierz zginął, a 40 odniosło obrażenia na skutek przypadkowego zajęcia się płomieniami ciężarówek z amunicją w bazie wojskowej w rejonie Kazania (na południowy wschód od Moskwy) - poinformowały organy ochrony prawa agencję RIA Nowosti.Pasażerowie Airbusa 380 linii Qantas mogą mówić o sporym szczęściu. Podczas lądowania maszyny w Sydney wybuchły dwie opony. Całe zdarzenie nagrał jeden z pasażerów. Szef Międzynarodowego Funduszu Walutowego Dominique Strauss-Kahn i unijny komisarz ds. gospodarczych i walutowych Olli Rehn podkreślili, że nie ma powodu do zaniepokojenia sytuacją Węgier. W swoim domu w Los Angeles zmarła Kathryn Grayson, piosenkarka i aktorka, znana dzięki popularnym w latach 40. i 50. musicalom wytwórni MGM. Odeszła we śnie. Miała 88 lat.

Ferrari przedłużyło kontrakt z Massą


Wicemistrz Formuły 1 sprzed dwóch lat Brazylijczyk Felipe Massa przedłużył do 2012 roku kontrakt z włoskim teamem Ferrari.

"Przypadek biskupa obnaża tragizm Kościoła"


Przypadek byłego biskupa Augsburga Waltera Mixy, który oskarżył niemieckich hierarchów katolickich o naciski, obnaża tragizm Kościoła katolickiego - komentuje niemiecki dziennik "Sueddeutsche Zeitung".

Pakistan: 93 ofiary zamachu na meczu siatkówki


Do 93 wzrósł bilans śmiertelnych ofiar zamachu samobójczego podczas meczu siatkówki w pobliżu miejscowości Lakki Marwat w Północno-Zachodniej Prowincji Granicznej w Pakistanie - poinformowała dzisiaj rano pakistańska policja.

Wzrosła liczba ofiar strzelaniny w Fort Hood


Do 13 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych ataku oficera-psychiatry, który otworzył wczoraj ogień do żołnierzy w bazie Fort Hood w Teksasie. 30 osób odniosło obrażenia - poinformowała rzeczniczka bazy.

Izraelski rząd kpi z zagranicznych dziennikarzy


Filmy wideo z kpinami z zagranicznych dziennikarzy, rzekomo przedstawiających zupełnie nieprawdziwy obraz Izraela, znalazły się na nowej stronie internetowej izraelskiego rządu, mającej poprawić wizerunek państwa żydowskiego za granicą.

Jeśli jesteś zainteresowany wdrożeniem RODO w swojej firmie oraz przeprowadzeniem szkoleń w tym zakresie, zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy. Przeprowadzamy szkolenia Mielec oraz szkolenia Sandomierz na terenie firmy klienta. Dzięki temu możesz uniknąć kłopotów związanych z wydelegowaniem pracowników swojej firmy. Dzięki temu, że nasze szkolenia Mielec przeprowadzimy w siedzibie twojej firmy, nie będziesz narażony na dodatkowe koszty związane z przeszkoleniem pracownika. Jeśli chcesz przeprowadzić takie szkolenia Sandomierz również możesz umówić się ze specjalistami z naszej firmy. Dodatkowo możemy również przeprowadzić szkolenia Rzeszów oraz szkolenia Stalowa Wola.