Ostatnia szansa na spotkanie z legendą gitary jazzowej


Krótka wiosenna trasa koncertowa legendarnego gitarzysty Jima Halla jest prawdopodobnie jego ostatnią wizytą na Starym Kontynencie. Obejmująca zaledwie kilka koncertów (między innymi Wiedeń, Amsterdam, Paryż oraz koncert w warszawskiej Filharmonii Narodowej) zajmuje blisko osiemdziesięcioletniemu artyście prawie trzy tygodnie, dzielone równomiernie na odpoczynek, podróże i wieczorne koncerty. Jak potwierdził, w rozmowie telefonicznej, trudy przemieszczania się są dla niego już byt uciążliwe i...

Premier Węgier Gordon Bajnai uhonorował Krzysztofa Zanussiego Krzyżem Oficerskim Orderu Republiki Węgierskiej. Ceremonia wręczenia odznaczenia odbyła się we wtorek, 2 marca, w Warszawie. 20 marca w Gdyni wystąpi Kevin Costner w charakterze wokalisty i lidera zespołu rockowego Modern West. Będzie to pierwszy występ w Polsce tego amerykańskiego aktora i reżysera w roli muzyka. Ostatni rabin w Białymstoku Gedali Rozenman oraz malarz Izaak Celnikier, który przeżył białostockie getto, byli bohaterami 3. Festiwalu Kultury Żydowskiej "Zachor - kolor i dźwięk", który we wtorek dobiega końca w tym mieście.W poniedziałek, 22 marca do sklepów trafi nowy album Ani Dąbrowskiej. Z utworami z krążka zatytułowanego "Ania Movie" już teraz można zapoznać się na profilu MySpace artystki. W poniedziałek, 12 października, ukaże się nowy album formacji W.A.S.P. Dzieło nosi tytuł "Babylon". Rozpoczęto nabór prac w ramach kolejnej polskiej edycji konkursu scenariuszowego Hartley-Merrill. Organizatorzy czekają m.in. na scenariusze związane tematycznie z Mazowszem. Teksty można nadsyłać do 31 stycznia.

Serial animowany "The Life and Times of Tim" zniknie z anteny HBO.

Diane Kruger ujawniła ostatnio, że Quentin Tarantino na planie "Bękartów wojny" usiłował ją własnoręcznie udusić Już w piątek, 6 listopada, w Warszawie i dzień później w Krakowie odbędzie się "Novembeer Thrash Fest" z udziałem mistrzów podchmielonego thrashu z niemieckiej grupy Tankard.

"Seks w wielkim mieście 2", "Karate Kid", "Iron Man 2"... Wytwórnie zasypały nas przed świętami zwiastunami produkcji, które w 2010 roku trafią na ekrany kin. Zobacz najbardziej oczekiwane z nich. Poznaliśmy szczegóły piątej płyty amerykańskiej królowej muzyki soul Erykah Badu - "New Amerykah Part II: Return Of The Ankh". Album ukaże się 29 marca. W przyszłym roku powinniśmy doczekać się nowej płyty Beyoncé. Artystka wyjawiła informację podczas koncertu w Nottingham.Brytyjską aktorkę Judi Dench zamiast u boku seksownego Jamesa Bonda w najbliższym czasie możemy oglądać w towarzystwie ...osła. A wszystko za sprawą "Snu nocy letniej" w teatrze Rose, w reżyserii Petera Halla, w której gwiazda gra nieposłuszną królową elfów - Tytanię. Można go lubić, albo… bardzo lubić. Nigdy nie przestaje być zabawny. Od 20 marca, o godzinie 13.05 w TVN 7 człowiek, który rozśmieszał całą Amerykę. Zobacz trzeci sezon "Seinfelda". Według Roberta Carlyle, amerykańskie seriale bardzo wysoko podniosły poprzeczkę dla produkcji telewizyjnych.

Połowa The Kinks znowu razem


Ray Davies chce pracować nad nowym materiałem ze swoim bratem Davem.

Farben Lehre: Chłopcy z "Ferajny"


W miejscowości Turek, na trasie Wrocław - Płock, punkrockowcy z grupy Farben Lehre podpisali nowy kontrakt. Jego efektem będzie szykowana na początek października płyta "Ferajna".

Polańskiego nie będzie na Berlinale


Roman Polański, przebywający w areszcie domowym w Szwajcarii, nie przybędzie w przyszłym miesiącu na Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie, mimo że będzie tam pokazywany jego najnowszy film "Autor Widmo" ("The Ghost Writer") - oświadczył dyrektor imprezy, Dieter Kosslick.

Szczegóły nowego albumu Corinne Bailey Rae


Corinne Bailey Rae szykuje się do wydania nowego albumu. Longplay zatytułowany "The Sea" ukaże się 1 lutego.

Edyta Górniak: będzie płyta


Gościem niedzielnego wydania programu "Dzień Dobry TVN" była Edyta Górniak. Wokalistka opowiedziała o swoich zawodowych planach na najbliższy jubileuszowy rok – mija bowiem 20 lat od jej scenicznego debiutu.

Jeśli jesteś zainteresowany wdrożeniem RODO w swojej firmie oraz przeprowadzeniem szkoleń w tym zakresie, zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy. Przeprowadzamy szkolenia Mielec oraz szkolenia Sandomierz na terenie firmy klienta. Dzięki temu możesz uniknąć kłopotów związanych z wydelegowaniem pracowników swojej firmy. Dzięki temu, że nasze szkolenia Mielec przeprowadzimy w siedzibie twojej firmy, nie będziesz narażony na dodatkowe koszty związane z przeszkoleniem pracownika. Jeśli chcesz przeprowadzić takie szkolenia Sandomierz również możesz umówić się ze specjalistami z naszej firmy. Dodatkowo możemy również przeprowadzić szkolenia Rzeszów oraz szkolenia Stalowa Wola.