Wystawa prac Leona Tarasewicza na Podlasiu


Kilkanaście prac - m.in. obrazów, instalacji przypominających lampy oraz wydruków na banerach znalazło się na nietypowej wystawie wybitnego malarza współczesnego Leona Tarasewicza, która w piątek wieczorem została otwarta w Łapiczach koło Krynek (Podlaskie).

"Inny świat" - pod tym hasłem, w dniach 31 lipca - 8 sierpnia, odbędzie się tegoroczna, 4. edycja Festiwalu Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi" w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą. Dyrektorem artystycznym tej imprezy jest Grażyna Torbicka. Lady GaGa, Green Day i Pink dołączyli do grona gwiazd, które występami uświetnią uroczystość wręczenia nagród Grammy za 2009 rok. W sobotę 12 grudnia w zabrzańskim CK Wiatrak wystąpi brytyjscy punkowcy, grupa Cockney Rejects. Będzie to jedyny koncert w Polsce na XXX-lecie zespołu.Gitarzysta Pete Townshend z zespołu The Who poważnie zastanawia się nad zakończeniem kariery. Od 15 do 21 kwietnia po raz piąty odbędzie się festiwal filmPOLSKA. Przez siedem dni publiczność Berlina i Poczdamu będzie miała okazję obejrzeć około 100 projekcji filmowych. Niemiecka grupa RPWL w drugiej połowie września ponownie zagra w Polsce. Nasi zachodni sąsiedzi pojawią się w czterech miastach.

Grupa White Lies ponownie odwiedzi nasz kraj. Kto nie zobaczył zespołu podczas festiwalu Heineken Open'er, będzie miał okazję nadrobić zaległość 7 lutego w stołecznym klubie Stodoła.

Komety zapowiadają singlem "Osiemnaste Urodziny" nowy albumu zatytułowany "Luminal".Premiera krążka przewidziana jest tuż po wakacjach. Wydawcą płyty, podobnie jak poprzednich albumów Komet będzie Jimmy Jazz Records. Elijah Wood jest przekonany, że James McAvoy doskonale sprawdziłby się w roli Bilbo Bagginsa w filmie "The Hobbit", prequelu "Władcy Pierścieni".

Koncert Lady GaGi w Polsce został potwierdzony. Wokalistka wystąpi 26 listopada w Hali Gdańsk/Sopot, w ramach trasy koncertowej "The Monster Ball". 27-letni nauczyciel nowym idolem Brytyjczyków. Charyzma, luz i świetny głos - to wszystko zaprezentował Danyl Johnson programie "The X Factor". Grupa Korn wyjawiła kolejne szczegóły dotyczące nowego albumu. Longplay "Korn III - Remember Who You Are" ukaże się pod koniec czerwca lub na początku lipca.W sklepach od dziś (30 października) jest już najnowszy album grupy IRA zatytułowany po prostu "9" (to dziewiąta płyta w dorobku rockmanów). "Próbowaliśmy zsumować dotychczasowe doświadczenia" - mówi wokalista Artur Gadowski. Na pierwszych dwóch miejscach światowej listy najlepiej sprzedających się płyt znalazły się dwie japońskie wokalistki - 27-letnia Kumi Koda i 25-letnia Kaela Kimura. Słynna śląska bluesowo-rockowa grupa Dżem wystąpi przed weteranami hard rocka z AC/DC na ich jedynym koncercie w Polsce (Warszawa, Bemowo, 27 maja). Patronat nad imprezą sprawuje INTERIA.PL.

Kraków: Orkiestra dla pokoju


1 września w kościele św. Piotra i Pawła w Krakowie wystąpi, z pierwszym i jedynym koncertem w Polsce (a zaledwie 14 w historii), World Orchestra for Peace - wielonarodowa, wielowyznaniowa i wielorasowa grupa znakomitych muzyków z ponad 70 wiodących orkiestr z 40 krajów świata.

Muszkieterowie w 3D


Paul W.S. Anderson, twórca głośnych obrazów "Mortal Kombat", "Obcy kontra Predator" czy "Resident Evil" zamierza zrealizować nową wersję "Trzech muszkieterów". Film ma powstać w 3D.

Blockbustery z nagrodami?


Writers Guild of America (WGA) ogłosiła swoje tegoroczne nominacje. Wśród wyróżnionych filmów znalazło się kilka tegorocznych blockbusterów.

"M jak miłość": Sandra będzie miała kłopoty


Sandra, nowa bohaterka "M jak miłość", będzie miała nie lada kłopoty.

W Zakopanem ruszyło największe święto kultur świata


W niedzielę, 23 sierpnia, po godz. 18 w Zakopanem oficjalnie otwarto 41. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich. Dla miasta oznacza to tydzień obcowania z wieloma kulturami świata.

Jeśli jesteś zainteresowany wdrożeniem RODO w swojej firmie oraz przeprowadzeniem szkoleń w tym zakresie, zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy. Przeprowadzamy szkolenia Mielec oraz szkolenia Sandomierz na terenie firmy klienta. Dzięki temu możesz uniknąć kłopotów związanych z wydelegowaniem pracowników swojej firmy. Dzięki temu, że nasze szkolenia Mielec przeprowadzimy w siedzibie twojej firmy, nie będziesz narażony na dodatkowe koszty związane z przeszkoleniem pracownika. Jeśli chcesz przeprowadzić takie szkolenia Sandomierz również możesz umówić się ze specjalistami z naszej firmy. Dodatkowo możemy również przeprowadzić szkolenia Rzeszów oraz szkolenia Stalowa Wola.