Konferencja "Żydzi Warszawy - Warszawa Żydów"


Badania na temat historii Żydów warszawskich, wydawanie publikacji i tekstów źródłowych oraz organizowanie debat i wystaw, a także nagranie płyty i produkcję filmu zapowiedziano podczas środowej konferencji "Żydzi Warszawy-Warszawa Żydów", zorganizowanej w Warszawie.

Co stanie się, gdy zakochany w pięknych detalach, uznany projektant mody stanie za kamerą? O tym będziemy mogli się przekonać już 7 maja, kiedy do polskich kin trafi "Samotny mężczyzna" ("A Single Man") debiut reżyserski Toma Forda, kreatora mody, który zachwycał kolekcjami dla Gucciego i Yves Saint-Laurenta. 16 stycznia 2010 roku w krakowskim Kinie "Mikro" odbędą się warsztaty filmowe z Andrzejem Lichotą. Zajęcia noszą tytuł "od rysunku do filmu". Będzie to pierwsze spotkanie z cyklu "Warsztaty z Mistrzami", organizowane przez Krakowska Szkołę Filmową. Doda wygrała rywalizację o tytuł Najlepszego Polskiego Artysty na MTV Europe Music Awards 2009. Tym samym znalazła się w gronie artystów walczących o tytuł Najlepszego Wykonawcy Europejskiego.Nowa płyta Katie Melua zatytułowana "The House" już drugi tydzień jest najchętniej kupowaną przez Polaków płytą. "Metropia" trafi na ekrany polskich kin tydzień wcześniej. Piosenkarka chciałaby zagrać główną rolę w filmie o życiu Earthy Kitt.

W niedzielę 13 czerwca odbędzie się czat z Anitą Werner, znaną dziennikarką stacji TVN 24. Zapraszamy od godziny 8.30. do rozmowy.

Lepiej błyszczeć jako ikona stylu czy być zabieganą matką dzieci? Sarah Jessica Parker nie musi wybierać. Rodzina i moda to jej prawdziwe żywioły. Pod koniec lutego ukaże się debiutancki album Mademoiselle Karen, czyli duńskiej multiinstrumentalistki i wokalistki Karen Duelund Mortensen, znanej z współpracy z Czesławem Mozilem w projekcie Czesław Śpiewa.

Hank Jones, amerykański pianista jazzowy i kompozytor, zmarł 16 maja w Nowym Jorku po krótkiej chorobie. W lipcu skończyłby 92 lata - poinformował manager artysty, Jean-Pierre Leduc. Gwiazda tegorocznej edycji festiwalu Tauron Nowa Muzyka, znana z duetu Lamb Lou Rhodes wydała właśnie swój nowy solowy album "One Good Thing". "Dzisiaj w muzyce jest mało prawdy. I także z tego powodu nagrałam swoją płytę w tak staromodny sposób. Chciałam wyrazić swój sprzeciw" - powiedziała nam w wywiadzie. Bill Pullman obawia się, że nie otrzyma propozycji powrotu do sequeli filmu "Dzień Niepodległości".Na początku maja rozpocznie się klubowa trasa "Still the King", podczas której swój hołd Michaelowi Jacksonowi oddadzą tancerze, którzy mieli go wspierać na scenie. W sieci pojawił się 30-sekundowy klip z planu nowego teledysku Eldo do utworu "Pożycz mi płuca". Zespół Therion zakończył pracę nad kolejnym longplayem.

Zmiana w składzie bydgoskich Metalowych Walentynek


Nastąpiła zmiana w składzie zespołów, które wystąpią 13 lutego w bydgoskiej Estradzie podczas tegorocznej edycji Metalowych Walentynek.

Posłuchaj zremiksowanego Hey!


Zapraszamy do ekskluzywnego przedpremierowego odsłuchu piosenek grupy Hey! Codziennie w serwisie Muzzo.pl zamieścimy jedną nową piosenkę z płyty "RE-MURPED", która zawiera nowe wersje utworów grupy z albumu "Miłość! Uwaga! Ratunku! Pomocy!".

El Banda zagra z Discharge


Punkrockowi klasycy z Discharge zagrają trzy koncerty w Czechach. Na jednym z nich 15 maja w miejscowości Valasske Klobouky (100 km od Czeskiego Cieszyna) zagra z nimi polski zespół El Banda.

Banderas o Shreku 4


Antonio Banderas zdradził, jak się mają prace nad kolejną animacją o zielonym ogrze.

Studia Abbey Road uznane za obiekt historyczny


Legendarne studia nagraniowe Abbey Road w Londynie zostały we wtorek oficjalnie uznane za obiekt o znaczeniu historycznym, dzięki czemu przyciągający fanów muzyki pop z całego świata budynek będzie zachowany.

Jeśli jesteś zainteresowany wdrożeniem RODO w swojej firmie oraz przeprowadzeniem szkoleń w tym zakresie, zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy. Przeprowadzamy szkolenia Mielec oraz szkolenia Sandomierz na terenie firmy klienta. Dzięki temu możesz uniknąć kłopotów związanych z wydelegowaniem pracowników swojej firmy. Dzięki temu, że nasze szkolenia Mielec przeprowadzimy w siedzibie twojej firmy, nie będziesz narażony na dodatkowe koszty związane z przeszkoleniem pracownika. Jeśli chcesz przeprowadzić takie szkolenia Sandomierz również możesz umówić się ze specjalistami z naszej firmy. Dodatkowo możemy również przeprowadzić szkolenia Rzeszów oraz szkolenia Stalowa Wola.