"Policja puszczona w skarpetkach" - protest


"Policja puszczona w skarpetkach" - to jedno z haseł, jakie towarzyszyły manifestacji tysięcy policjantów z całych Włoch w środę w Rzymie. Protestowali oni przeciwko cięciom w rządowych wydatkach na bezpieczeństwo, a także powoływaniu tzw. patroli obywatelskich, pilnujących porządku na ulicach.

Siedem osób aresztowano w czasie weekendu w wyniku obławy policyjnej pod kierownictwem FBI na siedzibę organizacji prawicowej milicji w miejscowości Adrian w stanie Michigan. W mieście Asan, na południe od Seulu rozpoczęła się w środę uroczystość zbiorowych zaślubin ponad 21 tys. osób zorganizowana przez Kościół Zjednoczenia wielebnego Sun Mjung Muna. Jak doniósł tygodnik "The Manchester Evening News", włodarze Manchesteru City mają już dość kaprysów i narzekań brazylijskiego gwiazdora Robinho i zamierzają poszukać jego zastępstwa podczas zimowego okienka transferowego.Kryzys sprawił, że mniej Rosjan marzy obecnie o tym, by zamieszkać w Moskwie lub Petersburgu - wynika z opublikowanych w poniedziałek danych sondażu przeprowadzonego przez Ogólnorosyjski Ośrodek Badań Opinii Publicznej (WCIOM) w 140 miejscowościach 46 regionów. Stoczniowiec Gdańsk rozwiązał kontrakt ze słowackim hokeistą Peterem Hurtajem - podał serwis internetowy klubu. Henryk Apostel został zwolniony z Polonii Warszawa. Pracował w niej zaledwie przez dwa miesiące.

Bomba zniszczyła część głównego gazociągu w Dagestanie - poinformowała filia rosyjskiego koncernu Gazprom. Gaz z Azerbejdżanu przestał płynąć.

Kanadyjczycy witają rok w kilku strefach czasowych, ze względu na rozległość kraju. W Toronto Nowy Rok będzie świętowany o szóstej rano czasu warszawskiego w piątek. We wschodniej części (Nowa Fundlandia) korki od szampana powinny strzelić półtorej godziny wcześniej, w części zachodniej (Kolumbia Brytyjska) - trzy godziny później niż w Toronto. Prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmud Abbas zapowiedział w Berlinie rozważenie w ciągu tygodnia propozycji by, zanim możliwe będą bezpośrednie negocjacje pokojowe, podjąć rozmowy przygotowawcze z Izraelem za pośrednictwem mediatora.

Śląsk Wrocław zamierza sprzedać czterech piłkarzy, których wystawił na listę transferową - informuje oficjalny serwis wrocławskiego klubu. Pakistańska armia zajęła kluczowe miasto Kotkai w południowym Waziristanie, które znajduje się w pobliżu ważnej bazy talibskich rebeliantów. W trwającej od soboty ofensywie wojska w regionie, zginęło - według informacji armii - dziewięciu żołnierzy i 78 bojowników. Złamany ząb Marcina Lijewskiego, kontrowersyjne decyzje sędziów i wściekły trener Bogdan Wenta. To efekt bitwy z Chorwacją o finał mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych. Bitwy przegranej przez "Orły" 21-24. Polacy zagrają w niedzielę o brąz z Islandią, a Chorwaci o złoto zmierzą się z Francuzami."Nie jesteśmy kryminalistami"- pod takim hasłem we Włoszech odbyły manifestacje imigrantów. Poniedziałek był dniem ich ogólnokrajowego strajku. Jego celem było zwrócenie uwagi na wkład pracy imigrantów we włoską gospodarkę: wypracowują oni prawie 10 proc. PKB. Mariusz Wach pomoże Albertowi Sosnowskiemu w przygotowaniach do walki z Witalijem Kliczko. "Polski Olbrzym" podkreśla, że chciałby sparować nie tylko ze swoim rodakiem, ale i czołówką pięściarzy wagi ciężkiej. Hiszpania rozpoczyna 1 stycznia półroczną prezydencję UE w nowej sytuacji, bo u boku pierwszego stałego przewodniczącego Unii Hermana Van Rompuya. Madryt stawia sobie za cel koordynację wychodzenia z kryzysu państw członkowskich, wdrożenie Traktatu z Lizbony oraz promocję równości między kobietami a mężczyznami.

El Baradei wzywa do rozmów między USA a Iranem


Szef działającej pod auspicjami ONZ Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (IAEA), Mohammed El Baradei powiedział w sobotę, że jedynym rozwiązaniem problemu nuklearnego programu Iranu, jest podjęcie bezpośrednich rozmów między USA i Teheranem - napisał austriacki dziennik Die Presse, któremu szef IAEA udzielił wywiadu.

Schaeuble: zrównoważony budżet to utopia


Desygnowany na nowego ministra finansów Niemiec Wolfgang Schaeuble ocenił w niedzielę, że zrównoważenie niemieckiego budżetu w najbliższej kadencji parlamentu to "utopia".

USA: Hollywood na wojnie z Polską


Na rynku amerykańskim ukazała się książka pt. "Hollywood's War With Poland, 1939-1945" (Wojna Hollywood z Polską 1939-1945) na temat negatywnego obrazu Polaków w filmach amerykańskich w czasie II wojny światowej i źródeł tych nieprzychylnych stereotypów.

Sosnowski już w czołowej piętnastce rankingu WBC


Grudniowym zwycięstwem nad Paolo Vidozem w pojedynku o tytuł mistrza Europy Albert Sosnowski zapewnił sobie awans do czołowej piętnastki rankingu zawodników wagi ciężkiej World Boxing Council.

Nasza witryna to profesjonalny sklep dla plastyków, gdzie każdy plastyk może wyposażyć swoją pracownię w takie artykuły jako podobrazia malarskie oraz płótna malarskie. W stałej ofercie posiadamy również farby akrylowe oraz krosna malarskie. Jeśli jesteś zainteresowany zakupem podobrazi malarskich lub krosen malarskich zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu dla plastyków.

Nikola Mijailović: Jest mi głupio


Kluczowe dla losów meczu Korony z Wisłą (2:3) wydarzenie miało miejsce w 22. minucie, gdy Nikola Mijailović uderzył łokciem w twarz Wojciecha Łobodzińskiego. Serbski obrońca Korony dostał za to czerwoną kartkę.

Jeśli jesteś zainteresowany wdrożeniem RODO w swojej firmie oraz przeprowadzeniem szkoleń w tym zakresie, zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy. Przeprowadzamy szkolenia Mielec oraz szkolenia Sandomierz na terenie firmy klienta. Dzięki temu możesz uniknąć kłopotów związanych z wydelegowaniem pracowników swojej firmy. Dzięki temu, że nasze szkolenia Mielec przeprowadzimy w siedzibie twojej firmy, nie będziesz narażony na dodatkowe koszty związane z przeszkoleniem pracownika. Jeśli chcesz przeprowadzić takie szkolenia Sandomierz również możesz umówić się ze specjalistami z naszej firmy. Dodatkowo możemy również przeprowadzić szkolenia Rzeszów oraz szkolenia Stalowa Wola.